Koncert Przyjaźni z okazji Święta Niepodległości Polski oraz Dnia Weteranów (Veterans Day) w USA

Koncert Przyjaźni z okazji Święta Niepodległości Polski oraz Dnia Weteranów (Veterans Day) w USA

Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt”,  Inter-Cities Performing Arts, Inc. z USA i Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (USPTC) zapraszają na „Koncert Przyjaźni z okazji  Święta Niepodległości Polski oraz Dnia Weteranów (Veterans Day) w USA.”

W roku ubiegłym, ww. organizacje zainaugurowały wspólne celebrowanie obu świąt obchodzonych 11. listopada koncertem polskich i amerykańskich pieśni patriotycznych i jego sukces był inspiracją do kontynuacji tej idei.

Koncert A.D. 2016 odbędzie się dniu 11. listopada 2016 r. o godz. 18:00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Bezpłatne wejściówki można odbierać w siedzibie KNST Marchołt (ul. Warszawska 37, 40-010 Katowice) od dnia 3. listopada.

Poza walorami artystycznymi i patriotycznymi, to wspólne wydarzenie pozwoli podkreślić przyjaźń między Polską i Stanami Zjednoczonymi, jakże ważną w obecnej sytuacji politycznej.

Koncert katowicki jest jednym z pięciu koncertów w ramach Poland Music Tour for Peace 2016

Gości zza oceanu będzie można także podziwiać w następujących wydarzeniach muzycznych:

 • 12.11 – Centrum Macierz Polonii, Wólka Więcławska k/Krakowa
  „Koncert Przyjaźni” – powtórzenie katowickiego koncertu z 11.11; w czasie imprezy zostanie zasadzony Dąb Tadeusza Kościuszki – Bohatera Polski i USA.
 • 13.11 – Synagoga Tempel w Krakowie
  „Koncert Pieśni Kompozytorów Żydowskich”.
 • 14.11 – Chorzowskie Centrum Kultury w Chorzowie
  koncert – fundraising na rzecz chorzowskiego Hospicjum.
 • 15.11 – Opera Śląska w Bytomiu
  „Koncert Nieśmiertelnych Arii Operowych”.

We wszystkich koncertach udział wezmą laureaci Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego Altamura/Caruso organizowanego przez Inter-Cities Performing Arts, Inc. NJ/NY.

Założycielem tej instytucji i jej prezesem jest CARMELA ALTAMURA. Sama była wybitną sopranistką, a obecnie  uznawana jest za jednego z najznakomitszych  nauczycieli w zakresie  pedagogiki  wokalnej.Studiowała  w  Konserwatorium   Giuseppe  Verdiego w  Mediolanie, na co otrzymała  stypendium  z Metropolitan Opera. Występowała w najważniejszych salach koncertowych  Europy, Bliskiego Wschodu i USA. Współpracowała z wielkimi dyrygentami, m. in. z Franco Ferraris, William Hicks, Ovidio Balan, Anton Coppola i Alfredo Silipigni oraz z pianistą / kompozytorem Ettore Campogalliani. Założyła wiele instytucji muzycznych, które pomagają młodym adeptom sztuki operowej kształcić głosy i rozwijać kariery. Można tu wymienić m. in. Inter-Cities Performing Arts, Inc. i Altamura School for the Fine and Performing Arts. Stworzyła prestiżowy  konkurs śpiewaczy, Altamura/Caruso International Voice Competition.

W Poland Music Tour 2016 wystąpią następujący artyści:

JUSTYNA GIERMOLA – sopran

LESLIE GONZALEZ – sopran spinto

FRANCISCA MENDOZA – skrzypce

OLA RAFALO – mezzosopran

JENNY SANDELIN – sopran

ANNE TORMELA – sopran

KRZYSZTOF BIERNACKI – baryton

DAVID MAIULLO – fortepian, dyrygent

MIKA NISULA – tenor

ENRIQUE PINA – tenor

GABRIEL VAMVULESCU – bas

Koncert Przyjaźni-AM_2016

Golden Sponsor

Sponsors

Corporate Members

Organizacje

Zapisz się do newslettera