US Poland Science and Technology Symposium – Poland Days in Silicon Valley

US Poland Science and Technology Symposium – Poland Days in Silicon Valley

W dniach 21-23 października odbywa się konferencja US Poland Science and Technology Symposium – Poland Days in Silicon Valley.
To coroczne wydarzenie gromadzące polskich i amerykańskich naukowców,
wynalazców, ludzi biznesu oraz działaczy rządowych i samorządowych tym razem odbywa się całkowicie on-line na platformie Zoom.Plakat all
Temat konferencji ”Pandemic Accelerated Digital Transformation” pozwala nie tylko na wymianę doświadczeń, ale także wspólne promowanie doraźnych działań  przeciwdziałających rozszerzaniu się pandemii jak i działań sięgających daleko w przyszłość zmieniającego się świata.  Nowe trendy w medycynie są naturalną reakcją na nowe zagrożenie. Jednocześnie zmieniają się modele działania w życiu społecznych, w miejscach pracy, na uczelniach. Zanikają zagrożone modele biznesowe, ale i tworzą się nowe. Społeczności dostrzegają potrzebę wspierania inicjatyw oddolnych, które jednak nie mogą obejść się bez systemowego wsparcia aparatu Państwa i Samorządów.
Szczególnie zapraszamy do zapoznania się z załączonym raportem dotyczącym rozwoju Miasta Katowice. W czasie konferencji Prezydent Katowic Marcin Krupa oraz naczelnik WOI Mariusz Jankowski przedstawili niezmiernie ciekawą inicjatywę rewitalizacji historycznej kopalni Gieshe-Wieczorek i zamiany kompleksu na HUB nowych technologii, w tym w szczególności HUB gier komputerowych. Inicjatywna znakomicie odpowiada wyzwaniom cyfrowym młodego pokolenia i łączy historię miasta Katowice i Śląska z nowymi koncepcjami gospodarczymi opartymi na wiedzy.Dziękujemy współorganizatorom i sponsorom: Taube Philantropies, Urzędowi Miasta Katowice, Council of Polish Engineers in North America, ElectroMobility Poland, DIH4FUTURE, Euvic, Exponent, Provema, B2RLaw, PolChambers. Konferecja odbywa się pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, TOP500 .Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji na stronie www.upstc.orgw dziale Wydarzenia. Wystąpienia będą także dostępne po konferencji w formie nagrań. Raport Miasta Katowice dostępny do pobrania na naszej stronie www.

 

Golden Sponsor

Sponsors

Corporate Members

Organizacje

Zapisz się do newslettera